Uroki mieszkania w Przemyślu

Widoki Pogórza Przemyskiego Często myślimy o domu naszych marzeń położonym w atrakcyjnej okolicy, czy spokojnej miejscowości. Niewątpliwie dla ludzi szukających spokoju dobrą lokalizacją jest Przemyśl i Pogórze Przemyskie. Miasto historycznie rozwijało się w cieniu Lwowa i nigdy nie urosło do miana metropolii. Z drugiej strony mieścina również Przemyśla nie było można go nazwać małą mieściną, gdyż był regionalnym centrum kulturalnym i był dużo większy niż otaczające go inne miasteczka. Miasto było zawsze wielokulturowe, co miało wpływ na wygląd miasta. Po dziś dzień w mieście stoją kościoły, cerkwie i synagoga, co świadczy o obecności Polaków, Ukraińców i Żydów. W długiej podróży przez historię skład etniczny miasta się zmieniał ale nawet po burzliwych latach II Wojny Światowej w mieście możemy znaleźć wyznawców różnych religii, którzy reprezentują różne narodowości. Granice od wieków się przesuwały, a miasto z uporem zachowało swoją różnorodność. Pogórze Przemyskie w znacznej części to tereny słabo zaludnione, bo po przesiedleniach ludności ukraińskiej nie zostały w pełni zasiedlone ludnością napływową, dlatego szukając nieruchomości w ciszy i spokoju na pewno coś sobie upodobamy. Działki i domy w okolicy miasta mają również atrakcyjne ceny w porównaniu do innych części Polski.

Knajpa w tramwaju we Lwowie Przemyśl i okolica to tereny przygraniczne co może być również atutem przy wyborze miejsca zamieszkania. Bliskość Lwowa powoduje, że przy niewielkim wysiłku możemy udać się na ciekawą wycieczkę zagraniczną i zwiedzić unikalne zabytki, rozkoszując się przy okazji smakiem piwa w bardzo interesujących knajpach. Handel z sąsiednim krajem również podnosi poziom ekonomiczny miasta i daje możliwości do rozwoju własnego biznesu. W dobie internetu w Przemyślu istnieje też możliwość pracy zdalnej. Ludzie, którzy cenią piękną architekturę docenią zabytki przemyskiej starówki, budowane od średniowiecza przez renesans i barok po czasy nowocześniejsze. Miłośnicy militariów zachwyceni będą fortami. W niedalekim Krasiczynie znajdziemy „zamek jak z bajki”, a w pobliskich Bolestraszycach możemy podziwiać piękne arboretum.

Przemyśl z lotu ptaka Jeżeli marzy nam się mieszkanie w kamienicy na starówce to w Przemyślu również najdziemy wielki wybór. Bardziej gwarny Rynek dla ludzi, którzy lubią być blisko życia miejskiego i nocnego jak albo ciche uliczki boczne uliczki, które cechują się spokojem. W Przemyślu zachował się układ architektoniczny ze średniowiecza więc nie ma wielu ulic przecinających się pod kątem prostym. Starówkę urozmaica też pochyłość starego miasta. Jeśli wolimy nowe budownictwo to w ofertach biura nieruchomości znajdziemy „wielką płytę”, czy całkiem nowe wielomieszkaniowe budownictwo. Przeprowadzka do Przemyśla nie świadczy też o odcięciu się od reszty świata na dobre, bo niedawno do miasta dojechała dawno wyczekiwana autostrada A4 a połączenia kolejowe łączą miejscowość z głównymi miastami Polski.