Wilcze i Zasanie - domy i mieszkania w Przemyślu

Most - Wilcze Obok nowej obwodnicy rozciąga się zabudowana domkami jednorodzinnymi dzielnica Wilcze, w tej spokojnej, zielonej, pełnej sadów i ogrodów okolicy istnieje możliwość nabycia atrakcyjnej działki, obwodnica i bliskość centrum handlowego znacznie ułatwiają życie nie tylko mieszkańcom Wilcza, ale również mieszkańcom wybudowanych po przeciwnej stronie obwodnicy budynków wielorodzinnych. Nieruchomości tam mozna znaleźć po okazyjnych cenach. Zasoby mieszkaniowe prawobrzeżnej części miasta są zdecydowanie mniejsze od zasobów mieszkaniowych przemyskiego Zasania. W okresie powojennym w tej części miasta zaczęto budować pierwsze osiedla mieszkaniowe, na początek Osiedle Pstrowskiego – obecnie Glazera. Budynki wielorodzinne powstawały tu sukcesywnie, aby po latach stać się dużym osiedlem, obecnie wraz z osiedlem Warneńczyka ciągnącym się na długości ulicy Grunwaldzkiej połączono je jedną nazwą Osiedle Salezjańskie.
Po przeciwnej stronie ulicy Grunwaldzkiej – wzdłuż Sanu ciągnie się Osiedle Kmiecie, powstawało w latach 70-tych w dużym tempie, mieszkańcom osiedla oddano do użytku przedszkole i sklepy. Nieco później powstały nowocześniejsze budynki wielorodzinne na osiedlu Wieniawskiego, które włączono do wspólnoty Kmiecia. Mieszkańcy osiedla chętnie korzystają z trasy spacerowej i rowerowej przebiegających wzdłuż Sanu. W tej dzielnicy Przemyśla nie brakuje ciekawych nieruchomości.
Cerkiew - Grunwaldzka Pierwsze budynki Osiedla Krasińskiego – Rogozińskiego powstawały na początku lat 70-tych. Budowano je stopniowo, na początek przy ulicy Kosynierów i po obu stronach ulicy Krasińskiego, później przy ulicy 22 Stycznia, Rogozińskiego i na końcu przy Borelowskiego. Duże osiedle ma swoje przedszkole i szkołę, wokół osiedla powstały duże centra handlowe. tuż obok znajduje się miejska pływalnia i stacja kolejowa Zasanie. Pod koniec lat 70-tych z wielkim rozmachem powstawało też osiedle Kazanów, na którym zamieszkało kilka tysięcy osób, głównie młodych rodzin z dziećmi. Osiedle pięknie usytuowane na pagórku, z jednej strony otoczone lasem i ogródkami działkowymi, z drugiej zaś osiedlem domków jednorodzinnych. Przedszkole, szkoła, sieć sklepów, place zabaw, dużo zieleni pozwalają mieszkańcom osiedla prowadzić wygodne życie, zapewniają też odpoczynek i relaks po pracy. Pod koniec lat 80-tych ostatnim osiedlem zbudowanym już w okresie zachodzących w Polsce przemian jest Osiedle Rycerskie. Z założenia miało powstać najbardziej ekskluzywne osiedle w Przemyślu - dla uprzywilejowanych, jednak okres w którym zaczęto je budować ograniczył wspaniałe plany dotyczące budowy tego osiedla, budowę utrudniał również pagórkowaty teren. Z czasem powstało dość okazałe osiedle, walorami którego są: czyste powietrze i dużo zieleni, a z okien mieszkań Osiedla Rycerskiego rozciąga się wspaniały widok na panoramę Przemyśla. W pobliżu osiedla rosną domki jednorodzinne, a terenów pod ich budowę nie brakuje. Wszystkie przemyskie osiedla połączone są siecią miejskiej komunikacji, więc z każdego z nich bez problemu można dotrzeć do centrum miasta i do oddalonych zakładów pracy, które najczęściej znajdują się na obrzeżach miasta. W naszym biurze nieruchomości znajdziemy Ci odpowiednią lokalizację.